Prinsa Rathava - 3
Zdroj: Profimedia
Zvláštní anomálie

Zvláštní anomálie: Sedmiměsíční holčičce v těle rostlo další dítě!

13. 3. 2018

Holčičce v těle rostl jakýsi útvar, který se neustále zvětšoval. Lékaři zjistili, že jde o rostoucí plod dítěte. Jak se něco takového mohlo stát?

Sedmiměsíční dívenka Prins Rathavav z Indie měla těle útvar, který se neustále zvětšoval. Když s ní rodiče zajeli do nemocnice, zjistilo se, že jde v jejím případě o velmi zvláštní anomálii - v jejím těle rostl plod dalšího nenarozeného dítěte.

Prinsina matka během těhotenství nechodila na ultrazvuková vyšetření. V opačném případě by si lékaři jistě všimli, že se v těle její nenarozené dcery nachází plod sourozence.

Anomálie se odborně nazývá "foetus in foeto" neboli plod v plodu. Příčinou je neúplné rozdělení dvojčat. "Pacientce jsme z těla vyoperovali nevyvinutý plod nenarozeného dvojčete, který vážil 113 gramů. Měl páteř, hlavu, mozkové tkáně, končetiny a anální otvor," uvedl šéf lékařského týmu Rakesh Joshi.

Operace byla náročná. Plod se doslova zaklesl mezi obě ledviny. Nakonec vše ale dobře dopadlo a Prins je v pořádku. Nyní se z náročné operace zotavuje.

Autor: mk

Diskuze