Ikea - 5
Zdroj: facebook
Vizitka naší země

„Slušní Češi“ se ozvali: Po incidentu s černochem v letáku je pobouřila fotka IKEY! To myslejí vážně?

29. 5. 2017

Kvůli umístění černocha do svého letáku sklidil v lednu Lidl velké množství útočných komentářů a rasistických poznámek. Ukázalo se, že s tím někteří Češi mají velký problém a požadují i v obyčejných letácích jen bílou rasu. A jak to tak vypadá, po tomto incidentu, který naší zemi způsobil i za hranicemi ostudu, se mnozí Češi stále nepoučili.

3 fotky
Nyní řeší podobný problém IKEA! Ta se totiž rozhodla bojovat proti klimatickým změnám, což je celosvětový problém, a tak je skvělé, že se firma snaží pomoci. Jako úvodní fotografii ke svému projektu zvolila smějící se děti tmavší pleti. A to samozřejmě mnohým stačilo k tomu, aby na facebooku začali prezentovat své opravdu zarážející mentální pochody.

„A kde jsou bílé děti?“, „Národ český chce zachovat svou zem svým dětem“, „Copak jsme pro tu havěť udělali v minulých letech málo? Copak my můžeme za to, že se množí jak potkani a pak nemaj co do huby?“ „Ať táhnou, odkud přišli“, „Už si u vás nekoupím ani dřívko...“ Tak to je jen pouhý výčet toho, co se pod příspěvkem na facebooku objevilo.

Je velmi smutné, že v 21. století si lidé ani neumí přečíst, o co vlastně jde, a nesnaží se problému porozumět. Místo toho se podívají jen na fotografii, kde vidí veselé děti, které ovšem nejsou bílé pleti, a hned mají důvod si pořádně zanadávat a urážet někoho za to, že se nenarodil s jinou barvou kůže. IKEA sdělila, že rasistické a jiné urážlivé komentáře nemají pod článkem co dělat a rozhodně je nebude tolerovat. Takže většinu už stihla smazat...

Autor: niž

Diskuze