Deodorant
Zdroj: Profimedia
Dobrá rada

Zřejmě jsme všichni celou dobu používali deodorant špatně! Odborníci radí, jak na to

Většina z nás pravděpodobně používá deodorant úplně špatně. Není to sice velká chyba, ale pokud byste to dělali správně, mohl by mít mnohem větší účinek, než do teď. Jak tedy na to?

Použití deodorantu není žádná věda. Zkrátka si ho nastříkáte na podpaží a je to! Nezáleží na tom, zda používáte tuhý nebo sprej. Je jen důležité, aby tekutina skončila ve vašem podpaží!

Ale je to opravdu tak jednoduché? Podle odborníků pravděpodobně všichni používáme náš antiperspirant úplně špatně. Není to úplně nesprávně, ale deodorant je méně účinný, než by mohl být.

Pokud z něj chcete dostat co nejlepší účinky, musíte jej používat ve správnou denní dobu! Překvapivě byste neměli používat dezodorant po ráno, jak to dělá většina lidí, ale předtím, než půjdete spát. Profesorka dermatologie vysvětluje, že je nejlepší použít deodorant na suchou pokožku těsně před tím, než půjdete do postele.

David Bank z Columbia University Medical Center s ní souhlasí a dodává, že antiperspirant bude tímto způsobem fungovat mnohem lépe proto, že hliníkové soli v antiperspirantu dostanou čas na zacpání potních žláz během noci, což znamená, že se budete potit méně.

Když ani deodorant nepomáhá: co dělat, když se moc potíte?
Stop pocení: Deodoranty, antiperspiranty i tip na skvělé ošetření

Autor: mk

Diskuze