Zpěvačky s Laktační psychózou pokřtily album Automatka. Jsou z nich sexy dračice. - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Paráda!

Zpěvačky s Laktační psychózou pokřtily album Automatka. Jsou z nich sexy dračice!

Kultovní klub Café V lese na Krymské ulici praská ve švech. Pod taktovkou aktérek z Mateřské.com se sklepní prostor mění v designový klub, atmosféru očekávání podporují svíčky, světýlka a barevné látky. Zpěvačky Bára Vaculíková a Lena Yellow, známé jako duo Mateřská.com, po šesti letech křtí pokračování Laktační psychózy nazvané Automatka. A svým vystoupením potvrzují, že se toho v jejich světě, krom neutuchajícího humoru, za tu dobu hodně změnilo.

37 fotek
Zmizela politá trička, svět plínek odvál čas. Matky jsou zpět v plné síle a s lehkostí, humorem a grácií rapují o vstávání do školky, ne/očkování nebo ženském tanci za úplňku. Pere se v nich něha se sebeironií a auto-cynismem ve velmi odladěném poměru.

Víc než mateřsky působí jako dvě dračice. Krátký overal a kraťasy s panteřím vzorem, síťované punčochy, sexy účesy. Takhle odvážně si je nikdo z příchozích diváků asi nepředstavoval. Působí jako zjevení. A rovnou za obrovské podpory a jásání davu startují show titulním videokliem Automatka promítaným na hipstersky strohou zeď v pozadí pódia.

„CD Automatka je o tom, kam se žena posune, a z čeho všeho si může dělat legraci v období, kdy má děti ve školce a škole. Síly se vám pomalu vrací. A tak jsme si na křtu zároveň chtěly užít i svou sexy polohu, která se nám na pár let vzdálila,“ komentuje odvážné kostýmy Bára Vaculíková.

„Děti jsou pro nás to nejdůležitější. Zároveň jsme ale zpěvačky a nechtěly jsme jim obětovat svoje povolání. Hledáme v životě rovnováhu a někdy nám to dá pěkně zabrat. Ale i když si jako máma někdy přijdete skoro na konci sil, je moc důležité si uchovat smysl pro humor a nadhled,“ vysvětluje hlavní myšlenky, proč vznikla Mateřská.com, Lenka Janovská alias Lena Yellow.

CD Automatika pokřtila herečka a moderátorka Simona Babčáková, která zároveň večírek zpěvaček mluveným slovem provázela. Kontroverzní nota jejích stand-up comedy vstupů se novými písničkami Mateřské.com dokonale pojily.

Křtu se zúčastnila i Petra Černocká, která si v roli babičky zahostovala na minulé desce v písni Vylitá. “Jsem na Báru moc pyšná. Holky jsou skvělý, vtipný a děsně jim to sekne. Teď by se hodilo říct, že to má Bára po mně, ale neřeknu to, “ smála se zpěvačka, kterou na křest přivedlo mateřské rodinné pouto.

Zvířecí styl vyměnily Bára s Lenou na koncertě ještě dvakrát. Poprvé za kostým z klipu “Social Boogie“. Klip o mystifikacích a pozlátku sociálních sítí mohli navštěvníci křtu užít v klubové předpremiéře. Vznikl letos na podzim v režii Dariny Burianové, tanečnice, choreografky a zároveň manželky Jiřího Buriana, alias Kapitána Dema. Ten se spolu s dalšími pěti producenty podílel na vzniku desky Automatka. Zároveň je autorem remixu písně Soicial Boogie, ke které se klip natáčel.

Vrcholem koncertu byl první přídavek, na který se zpěvačky vrátily celé v bílém, se závojem a vlečkou, aby zazpívaly svojí Svatební píseň v bollywoodském stylu. Žádají v ní svého vyvoleného, aby si je konečně vzal, když už děti spolu mají. Ukáže se, že v písničce jde o indického bigamistu, který si je vzít chce, ale obě naráz. Role manžela s autentickou indickou angličtinou se na cédéčku ujal beatboxer Endru.

Autor: mk

Diskuze