Rachael Bland - 6
Zdroj: facebook.com
Smutné

Známá moderátorka zemřela na rakovinu. Synovi zabalila dárky na 18 let dopředu

Známé televizní moderátorce BBC Rachel Bland diagnostikovali nevyléčitelnou rakovinu prsu. Ve středu nemoci podlehla.

5 fotek
Moderátorce Rachel Bland v roce 2016 lékaři zjistili, že má nevyléčitelnou rakovinu prsu. Podstoupila chemoterapii a svůj boj s těžkou nemocí neustále dokumentovala na svém blogu Big C Little Me.

Později se dozvěděla, že je její nemoc smrtelná. „Zazvonil mi telefon a srdce se mi rozbušilo, jelikož jsem tušila, že to nevěstí nic dobrého,“ řekla Rachel. „Popadla jsem svého syna a odvezla jej domů, kde jsem musela svému manželovi zlomit srdce nešťastnou novinou.“

Poslední chvíle života se rozhodla naplnit tím, že pro svého tříletého synka balila narozeninové dárky na 18 let dopředu. Až do 21 let by si pak měl každý rok jeden dárek od maminky rozbalit, aby si na ní vždy vzpomněl.

Mezi dárky patří i její parfém, ručně psané vzkazy a další její osobní věci. „Chci, aby si mě zapamatoval. Aby věděl, jak jsem psala, voněla, jak zněl můj hlas. Doufám, že vzpomínková knížka, co jsem pro něho napsala, dárky a další věci, mu v budoucnu připomenou, jak moc jsem ho milovala,“ sdělila televizní moderátorka.

Zároveň psala i vzkazy pro svého manžela. „Znali jsme se hrozně krátkou dobu, než jsme se vzali. Cítím, že je toho ještě spousta, co by měl vědět o mém názoru na svět. Myslím, že nejlepší cesta je popsat svou osobnost na papíře.“ K tomu připojila i rady, jak vychovávat syna. „Například nechci, aby mu stříhal vlasy příliš nakrátko, dokud to můj syn nebude sám chtít. Taky chci, aby si sám určil, na jakou vysokou školu chce jít a zůstal na ní, jak dlouho bude chtít.“ Ve středu 5. září Rachel Bland bohužel zemřela.

Autor: mk

Diskuze