Pavla Dandová - 1
Zdroj: facebook.com
Nová naděje

Pojišťovna konečně obrátila: Maminka Pavla peníze na léčbu rakoviny nakonec získala!

Matka dvou dětí Pavla Dandová, která trpí rakovinou, žádala od své pojišťovny efektivní biologickou léčbu. Ta jí byla okamžitě zamítnuta. Po zvýšeném zájmu médií vedení přehodnotilo stanovisko a léčbu povolilo. Dandová se však už uchylovala k nejhoršímu, chtěla prodat byt.

4 fotky
Českem otřásl případ mladé maminky, která vychovává dvě tříleté dcery. Paní Pavla onemocněla rakovinou a jediné, co by jí zvýšilo šanci na uzdravení až dvojnásobně, je biologický lék Lartruvo. Ten ale stojí 96 tisíc korun na tři týdny. Druhou variantou byla chemoterapie, která však není tolik účinná. Protože se k ní pojišťovna otočila zády, matka už přemýšlela nad prodejem bytu, aby měla peníze na léčbu. 

Příběh pronikl do médií, která se o něj začala okamžitě zajímat. To zřejmě nastartovalo proces znovupřezkoumání celého případu. „I přesto, že se paní Dandová proti našemu rozhodnutí o zamítnutí léčby neodvolala, po konzultacích s předními členy České onkologické společnosti jsme znovu posoudili tento případ a přijali mimořádné opatření,“ oznámila dle iDnes.cz ve čtvrtek tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Během několika hodin se Pavle ozvaly desítky lidí s podporou. „Masivní vlna podpory mě dojala a moc všem děkuji. Já mám nyní problém, kde vzít peníze na léčbu, vyřešený. V podobné situaci je ovšem řada dalších lidí. Proto pracuji na založení nadace, která se bude snažit pomoci,“ řekla MF DNES Dandová.

Autor: pet

Diskuze