Willem Dafoe v Karlových Varech - 1
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
Je se na co těšit

ZLODUCH VE VARECH: Letošní festival ozvláštní záporák ze Spidermana a úchylák z Antikrista!

Na karlovarský filmový festival každý rok zavítá nějaká ta filmová hvězda celosvětového formátu. Po loňském Richardu Gereovi či Jamiem Dornanovi se tak Vary mohou těšit na dalšího, hodně speciálního hosta.

3 fotky
51. ročník tradičního filmového festivalu v Karlových Varech se kvapem blíží, a tak konečně vyplulo na povrch, která zahraniční hvězda vytříbí prestižní událost svojí vzácnou přítomností. Letos byl slavnostně pozván velikán mezi filmovými záporáky. Proto se nejen ředitel festivalu Jiří Bartoška (69), ale i tisíce nadšených návštěvníků, můžou těšit na návštěvu amerického herce Willema Dafoe (60).

"Charismaťáka" mohou znát filmoví fanoušci především jako létajícího padoucha Greena Goblina z filmu Spider-man, nebo z psychologického drama Antikrist - v tomto kontroverzním filmu pro změnu ztvárnil zvrhlého úchyláka. Za své přesvědčivé herecké výkony během života získal už dvě oscarové nominace. Paradoxně to nebylo ani za jeden z výše zmíněných filmů, ale za filmy Četa a Ve stínu upíra.

Na 51. ročníku filmového festivalu herec převezme slavný Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Na jeho počest budou na festivalu promítány dva snímky - Poslední pokušení Krista a Pasolini.

 

 

Autor: bin

Diskuze