Jemma Haig - 1
Zdroj: Profimedia
Osud se neptá

ŽIVOTNÍ ROZHODNUTÍ: Rodiče museli obětovat své dvě děti, aby zachránili třetí! Nelitují toho

Jemma Haig a Murray McKirdy z Velké Británie se těšili na svého druhého potomka. O to větší měli radost, když se dozvěděli, že Jemma čeká rovnou trojčata! Jenže okamžiky radosti jim příliš dlouho nevydržely...

5 fotek
Lékaři totiž zjistili, že dvě ze tří dětí jsou siamská dvojčata. Tyto děti měly mít jedno společné srdce i trávicí a dýchací soustavu. Šance, že by takové děti přežily, byla pouhých 1 : 500 000. Rodina se tedy musela rychle rozhodnout, jak obtížnou situaci vyřešit.

Jelikož bylo pravděpodobné, že by siamská dvojčata způsobila velké problémy a nemuselo by v konečném důsledku přežít žádné dítě, jevila se jako nejlepší možnost obětovat siamská dvojčata, aby se třetí dítě mohlo narodit v pořádku a zdravé. Pro rodiče toto rozhodnutí bylo pochopitelně strašné, ale nakonec se pro něj přeci jen rozhodli.

Malý Thomas přišel na svět kvůli komplikacím už v 32. týdnu císařským řezem. Musel být následně ještě tři týdny v inkubátoru, ale nyní už je zcela zdravý a raduje se ze života. Jemma a Murray se navíc začali angažovat v charitě Bliss, jež podporuje rodiny, které bydlí daleko od nemocnice a nemají prostředky na každodenní cestování za svými nedonošenými nebo nemocnými dětmi.

Autor: niž

Diskuze