Tibor Dančo
Zdroj: TV Markíza
Jak to dělá?

ŽIVOT BEZ SPÁNKU: Tenhle muž už 5 let nespal! Nesmí usnout, protože by ho čekala smrt

Muž, který žije na Slovensku, už celých 5 let nespal. Jakmile by totiž usnul, už by se neprobudil. Jak tedy Tibor Dančo vůbec může takhle žít?

Je to až k neuvěření. Tibor Dančo, který bydlí na Slovensku, už 5 let nezahmouřil oka. Trpí totiž spánkovou apnoe. To je nemoc, která člověku nedopřeje klidný spánek. Kdyby totiž Tibor i na chvíli usnul, tak by se s největší pravděpodobností ve spánku udusil. Jak je tedy možné, že je vůbec stále mezi živými?

Kdybyste pana Tibora potkali na ulici, tak by vás ani nenapadlo, že se už 5 let pořádně nevyspal. Neskutečná energie a skvělý optimismus z něj srší na všechny strany. Svojí zásluhu na tom má Tiborova milující manželka, která je mu velkou oporou a bez které by se pravděpodobně neobešel.

Manželé si našli svůj systém, který jim pomáhá mít celou situaci pod kontrolou. Když Tiborova manželka v noci spí, její muž se věnuje všem svým koníčkům a věcem, které je potřeba udělat. Přes den zase odpočívá Tibor a jeho manželka ho bedlivě sleduje a hlídá. Kdykoliv se začne její manžel dusit, okamžitě ho probudí. Takový život musí být i přes veškerou snahu velmi náročný. Tibor Dančo ale bere svou nevšední nemoc s humorem a prakticky si ze svého omezení nic nedělá.

Autor: mic

Diskuze