Anestezie
Zdroj: Getty Images
Ošklivý omyl

Angličanka po operaci žaluje nemocnici. Omylem přišla o důležitý orgán!

Maureen Pachecová (53) začala mít problémy se zádami po nepříjemné autonehodě, a tak musela na operaci. V tu chvíli netušila, že se probudí o jeden orgán lehčí...

Ženu začalo nesnesitelně bolet v kříži, a tak to zašla prokonzultovat do Wellingtonské nemocnice, kde ji doporučili chirurgický zákrok.

Chirurg Ramon Vazquez měl nejprve Maureen otevřít v oblasti břicha, jelikož v jejím případě by to bylo od zad komplikované. A ke konci ji měli ortopedi John Britt a Jeffrey Kugler napravit kost.

Chirurg jí ale podle všeho prý nechtěně odebral dystopicky uloženou ledvinu, a tak přišla o životně důležitý orgán. Přitom se ale jedná o vrozenou anomálii, kdy se ledvina uloží mimo normální místo a bezchybně plní funkci.

A jak vůbec došlo k tomuto omylu? Jednoduše... Operující doktor Ramon si myslel, že našel v jejím těle tumor, a tak ho odebral. Nevěděl totiž o tom, že má pacientka v pánvi uloženou ledvinu od narození, jelikož si před zákrokem nenastudoval výsledky jejího vyšetření MRI. Žena tento případ hnala k soudu.

Celé tohle neštěstí bylo v procesu dva roky. Pacientka vysoudila 500 tisíc dolarů a to přímo od obou ortopedů, a to proto, že souhlasili s vyoperováním. Právník chirurga tvrdí, že se domluvili se ženou na sumě 250 tisíc dolarů, ale nikde to nebylo zveřejněno. Ramon dále vykonává svou činnost a ještě začal šéfovat na chirurgickém oddělení v Palm Beach Gardens Medical Center.

Autor: nat

Diskuze