Sex
Zdroj: Thinkstockphotos
Dobré vědět

Ženský orgasmus a mýty kolem něj: Experti říkají, jak ho správně dosáhnout!

14. 6. 2018

Laurie Mintz, dlouholetá profesorka Floridské univerzity často odpovídá na otázku, jak by měl vypadat ukázkový orgasmus. Učí totiž vysokoškoláky psychologii lidské sexuality.

„Víc než polovina dotazů se většinou týká ženského orgasmu, včetně toho, jak jej mít a jak ho poskytnout. V této souvislosti jsou moji studenti často šokováni. Hlavně ženy věří všemožným mýtům,“ píše na svém blogu.

„Má bádání potvrdila, že 95 procent žen potřebuje k dosažení orgasmu stimulaci klitorisu. Pohlavní styk jako takový ale klitoris nestimuluje. Tomu se mnozí diví. Proto kladu důraz na vhodné milostné pozice, které dokážou klitoris stimulovat. Mezi takové patří například jezdecké polohy, kdy je žena nahoře, varianta misionáře s koleny u hrudníku, nebo poloha ypsilon – oba partneři leží na boku čelem k sobě, přičemž mají propletené nohy a muž se opírá o loket. Možné je pochopitelně i použití erotických hraček, včetně speciálních kroužků umístěných na penisu. Vše ale závisí na osobní preferenci a chuti,“ vysvětluje dle serveru prozeny.cz.

„Žena si může klitoris stimulovat i sama. A to je přesně ta informace, kterou chce velká většina žen na mých přednáškách slyšet. Setkala jsem se s velmi pozitivními reakcemi, dámy mi děkují za to, že jim pomáhám cítit se normálně,“ říká Laurie Mintz.

„Některé ženy se vzruší jenom klitoridálně, vlastní soulož je moc nezajímá. Jiné se vzruší výhradně v pochvě, klitoris jako by neměly. Preferují buď mělké dráždění, nebo vyžadují hluboké zavedení penisu do pochvy, či k tomu používají jiné předměty,“ uvádí zase český sexuolog Zlatko Pastor.

Autor: mk

Diskuze