Penis - 1
Zdroj: Profimedia
Věděli jste to?

Ženám na délce mužského přirození nezáleží: Je však jedna míra, která je zajímá daleko víc!

Velikost mužského přirození je otázka, která se řeší snad od nepaměti. Místo toho, aby to řešili ženy, jsou to však muži, kteří se touto problematikou spíše zabývají. Průzkumy z posledních let naznačují, že ženy upřednostňují penisy určitých tvarů, především ty tlustší. Podle australských vědců jde pravděpodobně jakýsi evoluční význam, neboť silnější přirození upřednostňují i jiní savci.

Zoologové z University of Western Australia sledovali pářící samce myší. Hlodavce mají v penisu, na rozdíl od lidí, kost. Při páření byli úspěšnější samci, kteří měli penisovou kost širší, nikoliv tedy delší. A přitom právě délka penisu je to, co většinou muži řeší.

"Náš výzkum podporuje hypotézu, že není důležitá velikost penisu, ale jeho tvar. Vede to však k naléhavé otázce, jak tato struktura ovlivňuje schopnost samců zplodit více potomků, protože samice páří s více samci," uvedl doktor Gonsalo Igreja Andre z University of Western Australia v Perthu.

Před dvěma lety ve své studii zase kalifornská neuroložka Nicole Prause prokázala, že ženy se v dlouhodobém vztahu spokojí s menším penisem než když jde o náhodný sex či milostný úlet. Pro nezávazný sex tedy chtějí větší úd, avšak u stálého partnera ho nepotřebují. V obou případech ale ženy považují za ideální rozměry penisu takové, které jsou o něco vyšší, než je skutečný průměr v mužské populaci.

Ženy podle neuroložky u stálého partnera považovaly za ideální penis, který měl šestnáct centimetrů na délku a dvanáct centimetrů v obvodu. Avšak pro sex na jednu noc chtěly penis v průměru 16,3 centimetru dlouhý a mající v obvodu třináct centimetrů. "Věda dlouhodobě dokazuje, že průměr penisu, tedy jeho obvod, jsou daleko důležitějším faktorem pro ženské preference a uspokojení při souloži," tvrdí doktorka.

Autor: mk

Diskuze