potrat
Zdroj: Profimedia
Strašný případ

Žena šla na potrat: Poté začala trpět nepříjemnými příznaky. Za pár hodin zemřela!

Zaměstnanci kliniky ve čtvrti Ealing v Londýně si vydupali právo na uplatňování ochranné zóny na klinice Marie Stopes. Ta se stala prvním zařízením k provádění potratů, které mělo dovoleno uplatňovat na ochrannou zónu nárok. V okolí sto metrů od nemocnice se nesmí provádět žádné protesty proti umělému přerušení těhotenství. Ovšem aktivisté připomněli případ ženy jménem Aisha Chithira (32).

Žena přiletěla před pár lety z Irska na kliniku a nechala si provést potrat. Po zákroku se ovšem cítila divně a měla závrať, zvracela a silně krvácela. Personál ji i přes to všechno ale posadil do taxíku a nedovolili jí, aby v zařízení strávila noc. Aisha brzy zemřela na vnitřní krvácení.

V roce 2016 skončil před soudem lékař, který potrat prováděl a s ním i dvě zdravotní sestry. Nakonec se případ uzavřel s tím, že nikdo z obžalovaných nechyboval. Symptomy, kterými pacientka trpěla, jsou totiž po těchto zákrocích běžné. Mívá je většina žen.

A právě tímto případem se nyní ohánějí nespokojeni aktivisté, kteří nemohou před klinikou přemlouvat ženy, aby si potrat rozmyslely a nešly na něj. Jednou z aktivistek je i Alina Dugheri, která tvrdí, že pouze díky zásahu protestujících zvážila umělé přerušení těhotenství a nyní se těší ze zdravé dcerky. Momentálně chce problematiku ochranné zóny dostat až k nejvyššímu soudu. 

Autor: mk

Diskuze