Smrkání
Zdroj: Profimedia
Šílené

Žena silně smrkala a najednou oslepla! Mohl za to zlozvyk, který má mnoho lidí!

Ženě (36) se stala opravdu hodně nepříjemná věc! Během silného smrkání si zlomila kost v oční dutině a oslepla.

Žena z Velké Británie hodně silně smrkala, až došlo k tomu, že oslepla! Zlomila si totiž kost v oční dutině! Podle jejích slov nebyla na pár minut schopná vůbec nic vidět. Doktoři tvrdí, že kdyby nekouřila, nemuselo k úrazu vůbec dojít. O bizarním případě informoval magazín BMJ Case Reports.

Po dvou hodinách, kdy nic neviděla, se jí spustila krev z levé nosní dírky a otekla jí oblast pod levým okem. Po několika hodinách problémů se zrakem a bodavé bolesti v levé části obličeje a krku byla nucena vyhledat lékařskou pomoc.

CT vyšetření odhalilo zlomeninu v levé oční dutině. K těmto zlomeninám tupou silou může dojít mimo jiné i silným smrkáním. V tomto případě však sehrál velkou roli fakt, že žena byla kuřačka. "Kouření může být důvodem zranění. Mění totiž tlaky v dutinách, které se nacházejí blízko očních dutin, a to způsobuje, že jsou náchylnější na poranění," objasňuje Sam Myers, chirurg v nemocnici v Middlesexe, ktorý ženu ošetřoval. Ta už naštěstí vidí. Díky nepříjemnému zážitku dokonce přestala kouřit , čímž se urychlil proces léčení.

Autor: mk

Diskuze