Žena zemřela
Zdroj: Profimedia / Twitter
Kdo hledá, najde...

Žena měla celé roky potíže kvůli obyčejnému kečupu. Neuvěříte, co u ní lékaři našli!

Když klasická léčba nezabírá, je čas chirurgických zákroků. Někdy pomůžou, jindy zas lékaři najdou v trávicím traktů něco, co nikdo nečekal. Přesně to se stalo během zákroku ve Velké Británii – místní lékaři se nestačili divit, co objevili v žaludku jednačtyřicetileté pacientky!

Dlouhých šest let trpěla jednačtyřicetiletá Britka bolestmi břicha. Lékaři jí pak diagnostikovali Crohnovou nemoc, což je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Hlavními symptomy jsou pak bolesti v podbřišku, hubnutí, únava, zvýšená teplota a průjmy, většinou bez krve.

Klasická léčba však nepomáhala, a tak se lékaři rozhodli pro operaci. Během zákroků se ale chirurgové nestačili divit. V ženiných střevech totiž nalezli několik pytlíčků kečupů v původním plastovém balení. Ty také způsobovaly bolesti i ostatní potíže – omáčky totiž tlačily na stěnu střeva a způsobovaly ženě zánět i krvácení.

Poté, co chirurgové balení kečupu ze střev pacientky vyoperovali, veškeré potíže okamžitě zmizely. „Je zapotřebí zvážit alternativní diagnózu ve chvíli, kdy pacient nereaguje na standardní léčbu předpokládané choroby,“ prohlásil operující chirurg.

Když se žena z narkózy probrala, přiznala se, že nemá ani tušení, jak se kečupy do jejího těla dostaly.

Autor: Iri

Diskuze