Žena a banány
Zdroj: Profimedia
Zázračná kůra

Žena si každý den potírá obličej banánovou slupkou! Až zjistíte, co to dělá, zkusíte to také

Banány jsou velmi dobré nejen na jídlo. Pokud jste do teď vyhazovali jejich slupku, dost jste plýtvali. je totiž výborná na pleť.

Žluté ovoce je plné vitaminů a minerálů, jako je vitamín C, draslík a hořčík. jsou skvělé jako občerstvení, do smoothie nebo s cereáliemi ke snídani. Věděli jste ale, že banánovou kůru můžete použít na pleť?

Kromě všech vitaminů a minerálů, které se dostávají do těla během konzumace banánů, obsahuje toto ovoce také látky, které jsou dobré pro vaši pokožku. Banánová kůra v sobě má lutein, což je antioxidant příbuzný vitamínu A, který je mimo jiné odpovědný za přirozený UV filtr. Tato látka je také velmi přínosná, pokud trpíte záněty - pomáhá tedy proti akné. Jako by toho nebylo dost, slupka od banánu může také uklidnit začervenalou a podrážděnou pokožku.

Chcete-li se zbavit pupíků nebo akné, použijte banánovou kůru. Opláchněte si obličej a ujistěte se, že je bez mastnoty. Nakrájejte banánovou kůru na kousky a jedním z nich si otřete obličej.Na obličej dejte vnitřek slupky. Někteří odborníci tvrdí, že byste měli mít kůru na obličeji 10 minut, zatímco jiní říkají, že stačí tvář jen otírat, dokud nebude celý obličej pokrytý banánem. jakmile začne slupka uvnitř černat, vezměte si nový kus a pokračujte dál.

Pak nechte na obličeji chvíli působit, aby vaše kůže absorbovala co nejvíce vitamínů. Poté opláchněte obličej a použijte pleťový krém, kterým si běžně mažete obličej. Opakujte tuto léčbu každý den a uvidíte, že se vaše pleť začne čistit! Pokud by byla kůže podrážděna, už v procesu nepokračujte. Tato metoda údajně pomáhá i proti vráskám, jelikož stimuluje tok krve a zvlhčuje pleť.

Autor: mk

Diskuze