Ultrazvuk
Zdroj: Profimedia
Jak to tedy je?

Žena obvinila kolegyni z předstírání těhotenství: Na jejím snímku z ultrazvuku totiž neseděla jedna věc!

13. 2. 2018

Některé ženy své těhotenství tají, jiné se o tuto radostnou novinku podělí hned se všemi kamarády i kolegy. Manažerka jedné nejmenované firmy ale nabyla podezření, že s těhotenstvím jedné její kolegyně není něco v pořádku. Proč?

Těhotenství přináší spoustu radosti. Ale jak skloubit těhotenství se zaměstnáním? Mnoho žen zůstává v práci až do nástupu na mateřskou. Je ale jasné, že občas (třeba kvůli nevolnostem či častějším nutným návštěvám lékaře) žena potřebuje zmírnit pracovní tempo nebo se neobejde bez pomoci kolegů. Většina lidí v podobné situaci vyjde vstříc a těhotnou kolegyni buď zastoupí, prohodí si s ní směny, případně jí pomohou dotáhnout nějaký projekt do konce. Co se ale stane, když si někdo si na takovou výpomoc zvykne a začne jtoho tak trochu využívat?

Nepříjemná situace nastala na jednom nejmenovaném pracovišti v Anglii. Podle deníku Mirror žena nabyla podezření, že její kolegyně předstírá těhotenství. Ta v práci oznámila, že je těhotná, a začala ze svého postavení těžit maximum – odcházet dřív z práce, vymlouvat se na lékařské prohlídky a aktivně využívat pomoci kolegů. V jejích výpovědích o těhotenství byly ale jisté nesrovnalosti. Nejdřív mluvila o tom, že možná potratila, pak přišla s tím, že je všechno v naprostém pořádku. Když ji manažerka požádala o fotku z ultrazvuku, tak fotografii zaslala. Bylo na ní ale něco podezřelého.

Její nadřízená se totiž všimla, že na ultrazvuku je divné datum – stál tam rok 2015. A tak zapátrala na profilu své kolegyně na Facebooku a objevila tam zcela identickou fotku z jejího předchozího těhotenství. Celou historku následně popsala na internetu, samozřejmě se vším v anonymitě, s žádostí o radu. Někteří uživatelé ženu obvinili z toho, že nemá co strkat nos do cizích záležitosti a slídit. Jiní ale naopak odsoudili její kolegyní s tím, že ať je to s jejím těhotenstvím jakkoliv (i v případě, že potratila), tak lhát se prý nemá a měla by jít s pravdou ven. Většina lidí se ale shodla na tom, že nemá cenu se ve věcech více šťourat – lež má zkrátka krátké nohy a pravda, ať už je jakákoliv, brzy vyjde na povrch.

Autor: Iri

Diskuze