Novorozeně
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
prásk.tv

Žena porodila dítě v 67 letech, stala se nejstarší matkou na světě!

Sedmašedesátiletá důchodkyně z Číny porodila zdravé miminko. Jedná se pravděpodobně o nejstarší matku na světě, která otěhotněla přirozenou cestou, nikoliv za pomoci umělého oplodnění.

Holčička se 67leté ženě narodila v pátek v nemocnici ve městě Cao-čuang v provincii Šan-tung. Podle CNN matka otěhotněla přirozenou cestou. Předtím, než odešla do důchodu, pracovala jako lékařka a své znalosti z oboru využila k početí. Aplikovala prý na sebe tradiční čínskou medicínu plodnosti.

 

Z ženy se tak stala pravděpodobně nejstarší rodička na světě, která otěhotněla přirozeně, nikoliv pomocí umělého oplodnění. Lékaři jí museli provést císařský řez. "Měli jsme docela štěstí. Matka byla v pokročilém věku a měla řadu komplikací," uvedl lékař.

 

 

Zdravotní stav ženy však lékaře šokoval. "Zjistili jsme, že její vaječníky jsou stejné jako vaječníky 40leté ženy. To může být důvodem toho, proč dokázala otěhotnět přirozeně," dodal lékař.

 

Holčička je zdravá. Po narození vážila zhruba 2,5 kilogramu. Spolu se svou matkou ihned po porodu skončila na jednotce intenzivní péče, už v pondělí ale byly životní funkce obou v pořádku.

 

Ženy rodí čím dál později: Kdy už je žena na dítě opravdu stará?
Chcete vlastní děti? 33 let je podle doktorů hranice, pak vaše šance rapidně klesá

Autor: sei TN.cz

Diskuze