Mrkev
Zdroj: Twitter
Zázrak

Onemocněla rakovinou. Lékaři jí řekli, aby jedla mrkev! Až se dozvíte proč, budete se tím řídit také

Kdo by to byl řekl, že mrkev bude mít takové účinky. Máte rádi tuhle oranžovou, nasládlou zeleninu? Tak směle do toho!

Tu mrkev sněz, budeš pak vidět jako rys, říkávali nám naši rodiče. A měli pravdu, karotka opravdu zlepší zrak. To však není všechno, mrkev nám pomůže víc, než bychom čekali. Aby ne, vždyť také obsahuje spoustu vitamínů. A to vitamín A, E, D a K. V mrkvi najdeme také cukr, vápník, selen, lecerin železo, hořčík, vodík a jod. V jejich semenech se nachází i silice a kvalitní olej.

Karotka zabírá na nervozitu, astma, kožní onemocnění, žloutenku a střevní záněty. Pokud jste ve stresu či nervózní, neváhejte a trochu si „zachroupejte“, i na to je mrkev velmi účinná. Možná jste ani nevěděli, že tato zelenina se používá u tak závažných nemocí, jako je rakovina plic a slinivky břišní.

Studie dokonce dokazují, že omezená množství karotky, zvláště betakarotenu, který je v karotce obsažený, zřejmě dokáže zastavit rozvoj rakoviny a také rozrušit rakovinotvorný mechanismus měnící buňky ve zhoubná onemocnění. Mrkev je navíc výborná pro vaše srdce. Jednoznačně totiž snižuje cholesterol v krvi.
Mrkvová šťáva je taky velmi účinná. Pomáhá při bolestech hlavy, průjmech a překyselení oraganismu.

Ani vařená mrkev není k zahození. Pokud jí vaše dítě odmítá, přesvědčte ho, že je velmi zdravá. Dokonce zdravější, než syrová. Ze syrové karotky totiž naše tělo dokáže využít jen čtvrtinu, jelikož buněčná stěna mrkve je tuhá a nesnadno stravitelná. Vařením se buněčné stěny narušují a tím jsme schopni přijmout větší množství beta-karotenu.

Autor: bk

Diskuze