Záhadný tvor - 1
Zdroj: facebook.com
Děsivé

Žena na pláži našla podivného tvora: Když ho zvedla, hrozně se vyděsila! FOTO

Na pláži v Cantenbury v novozélandském městě Christchurch se objevil mimozemský vyhlížející tvor. Sestává z kostry s klepety umístěnými na "křídlech" dlouhého ocasu, hlavy a ostrých tesáků v ústech.

4 fotky
Před pár týdny se Hanny Mary procházela se svou matkou po kempu Rakaia Huts v blízkosti pláže Cantenbury. Chtěly po nedávné bouři posbírat odpadky. Narazily přitom na hodně podivného tvora, který vypadal jako z jiné planety.

"Nejprve jsem si myslela, že je to plastová fólie, tak jsem to zvedla pomocí hůlek. Vzápětí jsem ale zjistila, že je to něco víc než jen kousek plastu," říká Hanny. Okamžitě začala křičet. Bála se! Neznámého tvora se nechtěla dotýkat, ale nakonec ho vzala domů. Byla totiž zvědavá, co to je.

Následně ho Hanny ukázala sousedovi, který je preparátor, aby zjistil, o co jde. Ale ani on si nebyl jistý. Fotografii proto zveřejnila na Facebooku s tím, že se mezi lidmi třeba najde někdo, kdo bude tušit, o co se jedná

Některé tipy byly dost absurdní. Až doktor Malcolm Francis z Národního ústavu vodního a atmosférického výzkumu stvoření identifikoval. Jde o typický druh rejnoka vyskytující se ve vodách Nového Zélandu. "Tyto rejnoci mají také přívlastek hrbolatí, protože jsou velmi pichlaví a v Cantenbury se vyskytují velmi často. Jsou jako žraloci ploší, i ti mají kostru z chrupavek. Hodně času stráví na dně vody," upřesnil odborník. Na pevninu se podle něj často tento druh dostává kvůli výlovu rybářskými loděmi. Rybáři kromě toho prodávají jeho "křídla", která se dají konzumovat. Varoval však před částmi živočicha, které vypadají jako nohy. Ve skutečnosti jsou to prý samčí pohlavní údy.

Autor: mk

Diskuze