Kelly Forrest - 1
Zdroj: Profimedia
Bolestivá ztráta

Žena († 36) čekala dvojčata, ke konci těhotenství najednou zemřela. Lékaři přehlédli zásadní věc!

Mladá maminka Kelly Forrest (†36) z britského města Hull čekala dvojčata, když se jí najednou ve 32. týdnu přitížilo. V nemocnici na jejím stavu lékaři neshledali nic mimořádného a poslali ji domu. Za pár dní ale Kelly zemřela... Co se stalo?

Kelly Forrest už měla jedno děťáko doma a čekala dvojčátka –chlapečky. Do 32. týdnu těhotenství probíhalo vše v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že se brzy schyluje k velké tragédii. Když jednoho dne se ženě udělalo zle, cítila horkost, měla závratě a zadýchávala se, přispěchala na pohotovost do speciálního nemocničního zařízení Hull Royal. Tam jí však bylo předepsáno pouze železo na chudekrovnost a byla poslána domu s informací, že kdyby se její stav zhoršil, má se ozvat.

Jenže za pár dní se její stav natolik zhoršil, že když pro ni vyjela záchranka, bylo pozdě. Kelly v nemocnici zemřela, ale lékaři začali bitvu o její dva nenarozené chlapce. Přistoupili na císařský řez a oba byli zachráněni, i když jeden musel být vzkříšen.

Záhadné úmrtí mladé ženy objasnila až pitva. Příčinou byla dilatační kardiomyopatie, srdeční onemocnění, jehož dominantním rysem je postižení srdečního svalu. Avšak vyšetření poukázalo na ještě děsivější věc. Kelly na své první návštěvě na porodním oddělení informovala zdravotní sestru, že její otec zemřel na stejné onemocnění ve 22 letech. V elektronické kartě v počítači však tato zpráva o dědičné srdeční chorobě chyběla...

Přestože závěr vyšetření poukázal na fakt, že tato záležitost nepřispěla ke smrti ženy, matka Anne Campbell tuto chybu považuje za neodpustitelnou. „Jak sakra mohli zapomenout zmínit něco tak zásadního do jejích lékařských záznamů, když věděli, že je to pro těhotné ženy nebezpečné? Jsem si jistá, že by ji lépe monitorovali, kdyby o tom věděli,“ svěřila se zdrcená matka britským médiím.

Autor: ham

Diskuze