Zdroj: oficiální zdroj
Upřímnou soustrast

Zemřela Princezna se zlatou hvězdou! Marie Kyselková se dožila úctyhodného věku

Necelý měsíc po Vánocích přichází smutná zpráva. Herečka z legendární pohádky Princezna se zlatou hvězdou zemřela. Marii Kyselkovou našel její kamarád, herec Ivo Niederle (89).

4 fotky
Herečka Marie Kyselková, která se proslavila rolí princezny Lady v již tradiční vánoční pohádce Princezna se zlatou hvězdou, navždy opustila tento svět. Smrt herečky Blesku potvrdil její kamarád a herecký kolega Ivo Niederle, který žil ve stejném domě jako ona. Právě on byl ten, který herečku našel.

„Přijela za mnou dcera z Ameriky. A u mojí princezny jsme strávili dva večery. Dneska ráno za ní šla jedna z jejích dcer, princezna neotvírala,“ prozradil herec, co předcházelo smtunému zjištění. „Měl jsem klíče, a tak jsem otevřel, odpočívala po snídani, už ale nedýchala,“ dodal Niederle.

Marie Kyselková žila po smrti druhého manžela sama. Střídavě tak přebývala ve svém bytě, kde se o ni staraly jak její tři dcery, tak i kamarád Ivo Niederle, často ale byla také hospitalizovaná v léčebně v Bohnicích. Poslední roky měla kvůli nesnesitelným bolestem nohou velké problémy s pohybem.

Autor: bin

Diskuze