Aron Eisenberg
Zdroj: Profimedia
Aron Eisenberg
Prásk.tv

Zemřela hvězda Star Treku! Představiteli Noga bylo jen 50 let

Ve věku 50 let zemřel americký herec Aron Eisenberg. Objevil se v řadě filmů a seriálů, nejvíce ale utkvěl divákům v paměti rolí Ferenga Noga v seriálu Star Trek: Deep Space Nine. O smrti informovala jeho manželka Malíssa Longová. Příčinu úmrtí nesdělila, herec měl ale od narození problém s ledvinami.

Eisenberg se narodil jen s jednou částečně fungující ledvinou, což mohlo za jeho malý vzrůst - měřil jen 152 cm. První transplantaci ledvin musel podstoupit v 17 letech, druhou pak před necelými čtyřmi roky. Tehdy mu orgán poskytla kamarádka, která se na facebooku dozvěděla, že Eisenberg potřebuje novou ledvinu.

 

I přes velké zdravotní potíže dokázal Eisenberg uspět na filmovém plátně a také jako profesionální fotograf. Otevřel dokonce vlastní galerii.

 

Na filmovém plátně se objevil například v hororech Dům 3 nebo Mistr loutkař III: Toulonova pomsta. Jeho největší rolí byl ale Nog v seriálu Star Trek: Deep Space Nine (někdy také překládáno jako Star Trek: Hluboký vesmír devět).

 

Nog byl příslušníkem chamtivé rasy Ferengů. Divákům byl představen hned v úvodním díle jako synovec Quarka, který na promenádě stanice Deep Space Nine provozoval bar a hernu. "Ztratil jsem skvělého kamaráda a svět přišel o dobrosrdečného člověka Arona Eisenberga. Byl to odhodlaný a velmi citlivý muž," vzpomíná na hereckého kolegu představitel Quarka Armin Shimerman.

 

Když Eisenberga do role Noga obsadili, nevěděli ani producenti, kolik dostane prostoru. Eisenberg tak přiznal, že ke každé epizodě přistupoval, jakoby to bylo jeho poslední natáčení. Nog se v průběhu seriálu stane prvním Ferengem, který vstoupí na Akademii Hvězdné flotily a více prostoru pak dostával od scénáristů v posledních třech řadách seriálu.

 

"Byl to inteligentní, skromný, vtipný a empatický člověk. Snažil se dát to nejlepší do každé práce, kterou dělal. Dělal ze mě lepšího člověka, protože sám se snažil vždy být dobrým člověkem," vzpomíná na něj manželka Malíssa.

 

Džusy léčí ledviny. Některé ovocné šťávy ale škodí
Vše o ledvinách: Vážně jim škodí krátká trička, špatný pitný režim nebo kouření?

Autor: vbo TN.cz

Diskuze