Andrew Fairlie - 1
Zdroj: Profimedia / facebook
Dříč a bojovník

Zemřel šéfkuchař (†55), kterého proslavila show MasterChef: 13 let bojoval s vážnou nemocí

Vlastní hotel, restaurace, dvě michelinské hvězdy , vaření pro britskou královnu a další mocné lidi a v neposlední řadě i sláva díky kuchařské show MasterChef. To všechno dokázal šéfkuchař Andrew Fairlie, než nadobro opustil tento svět.

3 fotky
Psal se rok 2005, Andrew už byl uznávaným šéfkuchařem, když mu lékaři oznámili, že má zhoubný nádor na mozku. Od té doby podstoupil celou řadu chemoterapií, radioterapii a také náročnou operaci. Bohužel o třináct let později, v červnu 2018 přišli lékaři se smutnou zprávou. Další léčba už není účinná...

Dalších pět měsíců se ale Andrew věnoval své největší vášni, kterou byla jeho práce kuchaře a restauratéra. Až v listopadu se rozhodl skončit a věnovat se zbývající týdny, měsíce života jen své rodině. Konečně si vzal svoji dlouholetou partnerku a v úterý 22. ledna v ranních hodinách na následky dlouhé nemoci zemřel.

Andrew Fairlie se narodil ve skotském městě Perth. Po škole odjel do Francie, kde ho odmítli zaměstnat, a tak se zúčastnil známé kulinářské soutěže Roux Scholarship. Tu vyhrál, což bylo osudovým startem jeho kuchařské kariéry. Poté se vrátil domů, kde si otevřel vlastní restauraci a hotel. S tou později získal dvě michelinské hvězdy a dokonce se v roce 2002 objevila i v soutěži MasterChef, která v současné době běží i na TV Nova. Dva semifinalisté v restauraci vařili a Andrew jim jako zkušený kuchař stál po boku, což také zapříčinilo hvězdou slávu skotského kulinářského mága, kterého nyní oplakává celý kuchařský svět.

Autor: bin

Diskuze