Petr Oliva
Zdroj: TV Nova
Upřímnou soustrast

Zemřel herec Petr Oliva alias Gustav Kalina z Ordinace

Ve věku 75 let zemřel herec a dabér Petr Oliva. Diváci TV Nova si ho mohou pamatovat například jako Gustava Kalinu, bývalého vojáka v důchodovém věku, otce MUDr. Jáchyma Kaliny. Ve čtvrtek 14. února by mu bylo 76 let.

4 fotky
Zemřel herec a dabér Petr Oliva známý především svým hlasem, který propůjčil například Pierru Richardovi nebo postavě Bodieho z anglického seriálu Profesionálové. Do paměti diváků TV Nova se zapsal také jako voják v důchodu Gustav Kalina, který žil nějakou dobu v domácnosti u primáře Čestmíra Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Smutnou zprávu o smrti uznávaného dabéra potvrdilo na svém facebookovém profilu Divadlo Radka Brzobohatého. "Tato zpráva nás velice zasáhla. Petře, budeme vždy vzpomínat s láskou. Nikdy nám nepřestanete chybět!" uvedlo divadlo smutnou zprávu.

Petr Oliva se narodil v roce 1943, jeho první manželkou byla Regina Rázlová, později si vzal herečku Dagmar Čárovou. Vystudoval DAMU. Po vojně působil v divadle J. Průchy v Kladně, poté byl 20 let v pražském Divadle E. F. Buriana. Později účinkoval ještě v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Blaník, nebo Redutě.

Nejnovější odvysílané díly Ordinace můžete sledovat na Nova Plus.

Autor: mk

Diskuze