Luděk Munzar s cenou Thálie
Zdroj: Profimedia
Upřímnou soustrast

Zemřel herec Luděk Munzar. Bylo mu 85 let

Herecký svět zasáhla v sobotu ráno velmi smutná zpráva. Do nebe odešel legendární český herec Luděk Munzar. Zemřel v sobotu ráno.

4 fotky
Ve věku 85 let zemřel herec Luděk Munzar. Legendární herec českého filmu a divadla naposledy vydechl ve svém domě v pražských Modřanech. Herec by letos 20. března oslavil 86. narozeniny.

"Luděk Munzar je již na druhém břehu, pomodleme se za jeho duši. Byl to dobrý člověk a výborný herec," napsal dopoledne na sociální síť fotograf Jan Josef Rosenberg.

Herce dlouhé roky trápily zdravotní problémy. V minulosti prodělal rakovinu ledvin a prostaty. Potýkal se i s problémy se srdcem.

Luděk Munzar vystudoval herectví na pražské DAMU, byl dlouholetým členem Národního divadla v Praze. Na začátku své kariéry se objevil například ve filmech Dědeček automobil od Alfréda Radoka nebo v dramatech Kočár do Vídně a Dnes naposled.

V roce 1982 získal titul Zasloužilý umělec. V roce 1990 i se svou ženou Janou Hlaváčovou angažmá v Národním divadle opustil. V roce 2011 obdržel Cenu Thálii za celoživotní mistrovství v oboru činohra.

Jeho posledními celovečerními filmy byly Hřebejkova komedie Svatá čtveřice z roku 2012, rok předtím natočil se stejným režisérem drama Nevinnost. Diváci ho mohou znát také z televizního seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře.

Luděk Munzar byl otcem Johany Munzarové, kterou měl z prvního manželství s loutkoherečkou Naděždou Munzarovou. Ta nyní pracuje jako městská policistka. Z druhého manželství s Janou Hlaváčovou měl dceru Barboru Munzarovou, která se stala úspěšnou herečkou. Diváci TV Nova si ji mohou pamatovat například ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Svatba jeho mladší dcery s hercem Martinem Trnavským byla jedním z posledních momentů, kdy mohla veřejnost Luďka Munzara spatřit. Svou dceru tehdy už ve velkých bolestech doprovodil k oltáři.

 

Podívejte se online na film Nevinnost s Luďkem Munzarem

Autor: mk

Diskuze