Zdroj: Instagram
Život foodblogerky

Zcestovalá šéfkuchařka Kamu má drsné vzpomínky na Vietnam: Přepadení a konzumace embrya!

8. 11. 2018

 

Prásk: Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?

Kamu: To je nejhorší otázka! Já jich mám asi tisíc... Nemám oblíbené jídlo, mám oblíbené chutě. Miluju jakékoliv jídlo, když má sladko-slano-kyselo-pikantní kombinaci. To je moje...

Prásk: Kdo je tvým kuchařským vzorem?

Kamu: Je to David Chang. V Americe má síť vlastních restaurací a je to podle mě podobnej člověk jako já. Nebojí se na ulici ochutnat všechno, neohrnuje nos. Miluje street food, a zároveň má Michelinskou hvězdu. Je takovej lidovej, je to král asijský kuchyně, a to mě hrozně baví.

Prásk: Co nejšílenějšího si ochutnala?

Kamu: To vím naprosto přesně. Bylo to kachní embryo ve Vietnamu! Jedla jsem dvacet dní staré vajíčko. Když ti pak mezi zuby křupnou zobáček a křidélka, není to nic moc... Ochutnala jsem i grilovanou krysu. V Mexiku nějaký hmyz... Zastávám názor, že každý kuchař by měl ochutnat úplně všechno, aby věděl, jak to chutná a uměl o tom i mluvit.

Prásk: Stala se ti na tvých cestách nějaká příhoda, na kterou nikdy nezapomeneš?

Kamu: Takové příhody já přímo přitahuju. Například ve Vietnamu mě přepadli na ulici. Dva kluci jeli na motorce, chytili mě za kabelku, škubli a mysleli si, že mi jí vytrhnou. Já jsem ale velká bojovnice, takže jsem tu kabelku držela a oni mě táhli na ulici za to ucho, jela jsem po zemi po břiše, takže jsem si sedřela celý tělo a zlomila malíček. Ale kabelku jsem uchránila. Zvládla jsem to!

1
2
Autor: Prásk!

Diskuze