Monika Singh
Zdroj: Profimedia
A zase kráska

Zázrak? Podívejte se, jak se dokáže nalíčit Monika, která přežila útok kyselinou

Je to už deset let, co jí naštvaný nápadník chrstl kyselinu do obličeje a spálil jí celou kůži na obličeji až na kost. Dnes byste to na ní nepoznali.

Monica Singh (28) pochází z bohaté indické rodiny a již jako studentka cestovala do Británie nebo do Ameriky. Od patnácti let studovala design a chtěla pokračovat na universitě. Kam se nakonec dostala, dnes studuje na Parsons School of Design.

Tehdy, před deseti lety, docházela na Institute of Fashion Technology v Díllí, když ji rodinný přítel požádal o ruku. Ona odmítla s tím, že by chtěla studovat a mít kariéru jako západní ženy. S tím, že se nechce tak mladá vázat a mít rodinu. To starší muž nepochopil a její důvody mu přišly pouze jako výmluvy.

Když přijela na týden ke svým rodičům do Lucknow, počkal si na ni s kyselinou. Rozjel se k ní na kole a chrstl jí obsah lahvičky do obličeje. Snažila se ještě dojít k lékaři, ale přestaly ji sloužit nohy. Naštěstí se o ni postarali kolemjdoucí.

"Nejdřív jsem si myslela, že to je nějaký vtip a někdo mě polil kolou nebo kafem. Poté mi to ale začalo spalovat kůži. Pak už si toho moc nepamatuju," popisuje dnes Monica, která se učila rok po útoku znovu mluvit.

Lékaři dlouho bojovali o její život, poté bojovali o to, aby ona sama chtěla žít. Nesnesitelné bolesti měla celé roky. Má za sebou 46 plastických operací, které stály jejího otce přes 50 tisíc eur, tedy téměř milion a půl korun. Lékaři ji za použití kůže z jejich zad v podstatě vymodelovali nový obličej. A když dnes nalíčí, ani téměř nepoznáte, že před deseti lety přišla o celou tvář.

Autor: lup

Diskuze