Jaquie Goncher
Zdroj: YouTube.com
Nevzdala to!

ZÁZRAK A SLZY DOJETÍ: Silná to žena! Ochrnutá nevěsta došla navzdory osudu sama k oltáři

Pro většinu zdravých lidí, je něco jako dojít po vlastních ke svatebnímu oltáři, jasná věc. Co když ale jste léta na vozíčku a chcetek němu dojít po svých... Vše je možné!

Když Jaquie Goncherovou (25) požádal její přítel o ruku, byla štěstím bez sebe. Bohužel osud k ní nebyl příliš milosrdný, a tak první myšlenka, která jí začala hlodat v hlavě, nebyl výběr svatebních šatů nebo dortu, ale cesta k oltáři. Ptáte se, co se kromě pochodu, hudby a volby drůžiček dá na tak jasném rituálu ještě řešit? Třeba chůze. A to po vlastních nohou.

Jaquie totiž v sedmnácti letech potkala strašlivá tragédie. Když se koupala v bazénu, stal se jí vážný úraz, jež měl za následek, že tehdy teprve dospívající dívka kompletně od krku dolů ochrnula. Takřka se z ní stal vězeň ve vlastním těle. Lékaři jí však dávali jistou naději, že by jednou mohla zase chodit. Po dlouhých a náročných rehabilitacích se to skutečně povedlo a Jaquie se povedlo vstát samotné z vozíčku.

Další boj o nadvládu nad vlastním tělem však dívka vzdala, neměla dost pevnou vůli pokračovat, a tak dalších 8 let byla odkázána na invalidní vozík a pomoc nejbližších. Nicméně když došlo na zásnuby, něco se v mladé ženě zlomilo a její chuť žít plnohodnotný život a opět chodit, se zase vrátila. Jacquie se zkrátka rozhodla, že do své svatby vstane z vozíčku a dojde k oltáři sama. Po měsících tvrdé dřiny se to skutečně podařilo, a nejen, že si s grácií došla pro své 'ano', ale dokonce i s manželem zvládla tradiční novomanželský tanec. Kloubouk dolů! Podívejte se na video, kde můžete vidět, jak vypadal onen významný, zlomový den... A že zázraky se dějí!

Autor: bin

Diskuze