Filmové smrti - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Prokleté filmy

Nejhorší smrti během natáčení: Pád z koně i rozdrcená hlava!

Filmové horrory, thrillery a dramata jsou často plné děsu, strachu, krve a smrti. Ne vždy jde ale o falešnou krev. Přímo na place nebo během natáčení přišlo o život mnoho lidí, my vám přinášíme ty nejděsivější.

Ty největší hollywoodské trháky se neobešly bez obětí. Zatímco některé případy lze označit jen za shodu nešťastných událostí, u jiných nám můžou okolnosti navodit husí kůži. Možná vám jako první příklad naskočí Heath Ledger (†28), který se předávkoval léky v roce 2008.

Údajně však nešlo o sebevraždu, smrt nezavinilo ani velké množství léků, jen jejich nevhodná kombinace a dlouhodobé fyzické vypětí. My jsme se zaměřili na ta méně zprofanovaná úmrtí, ze kterých mrazí.

Brandon Lee (Vrána / 1994)
Kultovní snímek režiséra Alexe Proyase (55) o pomstě zavražděného muže, který po smrti převtělil do tajemné Vrány, mohl Brandona Lee (†28) vystřelit mezi hereckou elitu. Namísto toho mu přinesl jen smrt. V březnu 1993 během natáčení scény, při které měla být postava Vrány zastřelena, byl herec opravdu postřelen. Nedostatečně vyčištěná zbraň totiž rukou herce Michaela Massee (†61) vystřelila kus slepé patrony přímo do Leeovy hrudi. Herec zemřel v nemocnici na vnitřní krvácení. Michael Massee se na rok stáhl do ústraní. Film byl dotočen pomocí počítačových animací. Připomeňme, že Brandonův otec Bruce Lee zemřel také při natáčení filmu, a to Drak přichází z roku 1973.

 

Autor: kap

Diskuze