Smartphone
Zdroj: oficiální zdroj / Twitter
Zajímavé

Zásadní změna ve světě mobilních telefonů! Jak se k tomu ale postaví Apple?

Ve světě smartphonů se chystá zajímavá novinka, která mnohým uživatelům usnadní jejich používání. Otázkou však zůstává, co na to zástupci Appleu?

Ve světě chytrých telefonů se chystá změna. Nejde sice o žádný převratný krok, ale změna to bude zásadní. Měl by totiž zmizet snímač otisků prstů. Ten má většina mobilů pod displejem, nebo poslední roky na zadní straně, například novější modely Huawei.

Snímač by měl být zabudován totiž přímo do displeje telefonu. První zařízení s touto inovací představil čínský výrobce Vivo. Už dlouho se spekulovalo, které umístění na mobilu je pro snímač nejlepší, zda vepředu, nebo vzadu. Nyní ho budou mít majitelé telefonů přímo na displeji, kde se zdá být jeho umístění asi nejideálnější. Praktičtější místo už byste asi hledali jen těžko.

Očekává se, že brzy si tuto inovaci osvojí i další výrobci. Lépe se jim pak bude pracovat s designem telefonu. Jak se k tomu ale postaví Apple? To je zatím největší záhadou. Poslední iPhone má totiž technologii snímání tváře. Podle nich už snímače otisků prstů nejsou potřeba. Ovšem pokud bude snímač pod displejem, uživatelé, kteří ho nebudou chtít používat, se ho prostě nemusí všímat.

Autor: mk

Diskuze