Sprosté cukrovinky - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Nemravné sladkosti

Zákazníci supermarketu jsou v šoku: Pohoršily je sprosté cukrovinky s nemravnými nápisy! FOTO

Pod palbou kritiky se ocitl na začátku týdne britský řetězec Poundland za to, že prodává „sexistické“ marshmallow ve tvaru poprsí nebo zadečku. Obaly těchto sladkostí navíc vyzývají zákazníky k osahání.

3 fotky
Bizarní sladkosti prodává řetězec mezi novinkami a jejich obaly nesou dvojsmyslné nápisy, které do češtiny nejdou úplně dobře přeložit. Jeden z textů například říká: „Roztáhni mi půlky.“ A právě tato a podobná slova naštvala spousty žen, které také například namítaly, že v obchodě vůbec nejsou marshmallow ve tvaru penisu.

Přestože zákazníci čekají alespoň omluvu, společnost celou kauzu ignoruje. Tiskový mluvčí řetězce řekl tisku: „Jestli vás něco pohoršuje, nenutíme vás to kupovat.“ Dodal, že bude nejlepší dívat se jiným směrem. „My v Poundlandu si myslíme, že je v pořádku, když se někomu něco nelíbí. Nejde ale uspokojit úplně všechny a upřímně je to nemožné.“

Kauzu sexistických sladkostí prvně rozvířila Angličanka Gemma Aitchinsonová, která si jich všimla v supermarketu ve městě Bolton. Na Twitteru sdílela fotografie zboží. „Co se tím přesně snažíte říct rodinám, které přišly do obchodu?“ napsala rozzuřeně. „Žádné stopy po ničem mužském. Žádná varlata na hraní? Proč vůbec děláte cukrovinky pro děti v takové podobě?“

A pokračovala dál. „Vím, že to jsou jen marshmallow a chápu, že to není konec světa, ale je to objektivizace žen a ta vede k násilí a firmy z toho profitují. Potřebujeme na to upozornit," vyjádřila se.

Autor: kap

Diskuze