Miloš Zeman
Zdroj: ČTK
Zase pro smích

Zahraniční média si utahují z Čechů kvůli Czechii! Oficiální název nepoužívá ani prezident Miloš Zeman

Je to už půl roku, co se změnil anglický název pro Českou republiku na jednoslovný výraz Czechia. Jenže téměř nikdo tento oficiální název nepoužívá, a to jak v České republice, tak v zahraničí. A tak není divu, že je teď Czechia všem tak trochu pro smích.

Britský list The Guardian upozornil na to, že nový výraz Czechia skoro nikdo nepoužívá, ačkoli je v platnosti již od dubna tohoto roku. A to ani samotný prezident Miloš Zeman nebo české úřady. Což je poněkud legrační vzhledem k tomu, že prezident název Czechia hodně prosazoval. Anglická verze webových stránek Hradu používá stále název Czech Republic.

Případu si všiml také britský web The Lad Bible, který popisuje, jak čeští lidé na ulici pohlížejí na Czechii. Všichni respondenti, které zpovídal novinář listu The Guardian Robert Tait, přiznali, že se jim název nelíbí a vůbec ho nepoužívají. „Nezní to prostě hezky,“ říkají Češi.

A tak jsou Češi ve světě zase jednou terčem posměchu, že nepoužívají oficiální anglický název své země. Na druhou stranu, jak se říká: Zvyk je železná košile! A možná je to způsobeno i tím, že název zkrátka není hezký. Co myslíte vy?

 

Autor: niž

Diskuze