Mimozemská civilizace?

FOTO: V Americe se objevil záhadný obří kruh! Obyvatelé se bojí, že jde o UFO

Skoro 92 metrů velký ledový kruh se objevil na řece Presumpscot ve městě Westwood v americkém státu Maine. Lidé žertují, že tam přistáli mimozemšťani. Dalším připomíná Měsíc...

Ledový kruh způsobil ve městě pořádný rozruch. Nikdo přesně neví, jak vznikl, ale nejspíš za to můžou vodní proudy. Svým tokem začaly hýbat s kusem ledu a postupem času z něj vytvořily rotující kruh.

Ani vedení města nezanechal přírodní úkaz chladným. „Vypadá to, jako by ve Westbrooku přistál Měsíc!“ Webový vývojář Doug Bertlesman, který pracuje v kanceláři u řeky, poznamenal, že se kruh otáčí proti směru hodinových ručiček. „Je to jako kruh v obilí. Je zvláštní se na to dívat,“ poznamenal.

Profesor fyziky z Bowdoin College řekl reportérům z Portland Press Herald, že nikdy nic podobného neviděl. Podle něj za jev zcela určitě nemůže Coriolisova síla. Její působení způsobuje například to, že se na severní polokouli se spláchnutá voda otáčí v záchodové míse vždy proti směru hodinových ručiček, na jižní polokouli proti směru. Westwoodská tisková mluvčí Tina Radel pak dodala, že se nezdá, že by se útvar zvětšoval nebo zmenšoval.

Není žádným překvapením, že se o ledovém kruhu píše i na sociálních sítích. Například Tiffany Nelsonová napsala na Facebooku: „Vypadá to jako z vesmíru.“ Místní podnikatel Rob Mitchel poznamenal, že se na kruhu objevily i kachny: „Bylo to jako jeden velký kachní kolotoč.“

Autor: kap

Diskuze