Zubní pasta - 1
Zdroj: Twitter
Divné symboly

Věděli jste, co znamenají barevné čtverečky na spodku zubní pasty? Jsou velmi důležité!

Víte, že můžete na zadní straně zubní pasty najít barevný čtvereček? Není tam náhodou. Modrý, zelený, červený nebo černý. Každý z nich má svůj účel. Co přesně tyto symboly znamenají?

Každý, kdo se zajímá o svůj chrup, by si měl přečíst, co stojí na zadní straně pasty. Údaje, které se uvádějí na její přední straně, totiž zdaleka nebývají pravdivé. Jistou výhodou bývá ze zadní strany zubní pasty barevný čtvereček, který by měl být rychlým indikátorem toho, co pasta skutečně obsahuje. Tyto informace se však bohužel nedávno objevily jako hoax, proto berte tento ukazatel s rezervou.

Zelený čtvereček „by měl“ indikovat pastu, která obsahuje převážně přírodní složky. Těchto past je ale na trhu opravdu jako šafránu. Zelené označení ale mívají i jiné kosmetické produkty, které jsou skutečně založené na přírodní bázi.

Modrý čtvereček by měl být jistou alternativou mezi přírodním složením a chemickým.

Červený čtvereček na zadní straně pasty již však poukazuje na to, že se zde vyskytuje už malé množství chemikálií. Tímto produktem si můžete zuby vyčistit bez obav. Problémy by mohly nastat, pokud pastu sníte ve větším množství.

Podle serveru Navodynapady.cz je černý čtvereček ten nejnebezpečnější. Pasty s tímto symbolem jsou skoro stoprocentním chemickým produktem a neobsahují žádné přírodní složky.

I přestože symbolika barevných čtverečků není nejlepším ukazatelem toho, jak kvalitní pastu si kupujete, nic nezkazíte tím, když si sami přečtete složení. České zubní ordinace se zaplňují výhradně pacienty, kteří často používají pasty s bělícím účinkem, bělící prášky nebo pasty plné chemikálií.

 

Autor: pet

Diskuze