Krvavý vodopád v Antarktidě - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Krvácející ledovec

ZÁHADA VYŘEŠENA: Co se skrývalo milion let pod ledem? Tajemství krvavé řeky odhaleno!

29. 4. 2017

Na světě je o zase o jednu záhadu méně. Tentokrát přišli vědci s neskutečným odhalením, co se skrývá pod nejpodivnějším místem Antarktidy. Po více než sta letech je existence krvavé řeky konečně objasněna!

Když australský geolog objevil roku 1911 úsek zvaný Blood Falls, netušil, že právě zamotal hlavu mnoha vědcům na více než století. Místo připomínající krvácející ledovec se stalo okamžitě senzací na poli vědy. Jeho objevitel přišel s teorií, že zbarvení je způsobeno červenými řasami. S tím však všichni nesouhlasili. Nikdo neznal stoprocentní odpověď na otázku, co stojí za kaskádou krvavě rudé tekutiny proudící do Taylorova ledovce.

Teorie červených řas byla přesto vyvrácena až roku 2003. Tehdy byla krvavá voda zdůvodněna červeně oxidovaným železem a nejspíš posledními zbytky slaného vodního jezera, které je staré celých pět milionů let. Nová studie americké univerzity však nesouhlasí ani s tímto tvrzením. Podle ní proudí voda z velkého jezera, které bylo na milion let pohřbené pod ledem!

Autor: ryn

Diskuze