Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Facebook official
Manžel Lucky Vodráčkové otevřeně

HOKEJ: Co si myslí o svém týmu Tomáš Plekanec?

Papírově nejtěžší soupeř čekalo hned na úvod olympijského turnaje v Soči české hokejisty. Co si o svém týmu myslí kapitán Tomáš Plekanec (31)?

5 fotek

"Osobně řadím Švédsko mezi nejlepší státy. Mají komplexně nepropracovanější útok i obranu, papírově jsou velice silní. Pokud se nám zadaří a budeme hrát dobře, tak je ale můžeme porazit," řekl Plekanec novinářům.

Česká reprezentace v novodobé historii samostatného státu Švédsko pod pěti kruhy ještě neporazila, příliš se jí proti Seveřanům nedaří ani na vrcholných akcích. To ale oporu Montrealu nezajímá.

"Statistiky nesleduju," pousmál se Plekanec. Ideální by podle kladenského odchovance bylo nepustit Švédy do vedení. "Když se jim to povede, oni pak umí postavit obranu a je těžké se přes ně dostat. V tom jsou výborní. Budeme reagovat podle vývoje zápasu. Pokud se dostaneme do vedení, tak by to bylo samozřejmě lepší," řekl Plekanec.

Centr prvního českého útoku si také dobře uvědomuje, že o vítězi bude hodně rozhodovat disciplína. Velkou roli budou hrát přesilovky a oslabení. "Při pět na pět je těžké se prosadit, protože hra a systémy jsou propracované. Přesilovky a oslabení jsou jednoznačně nejdůležitější," uvedl Plekanec.

Češi před vstupem do turnaje v Soči jen dvakrát trénovali v kompletním složení, dnes je čeká ještě rozbruslení. Přesilovkám se na ledě věnovali jen v úterý. "Kolikrát to není o tom, co nacvičíme a co si řekneme, ale jak to budeme plnit. Pokud budeme, tak to fungovat může," uvedl hráč.

Plekanec by do turnaje měl vstoupit v útoku společně s Jaromírem Jágrem a Romanem Červenkou, se kterými hrál i na mistrovství světa 2012 v Bratislavě. A dařilo se jim. Na spolupráci teď chtějí navázat.

"Něco máme, oživilo se to. Řekli jsme si pár věcí, co a jak jsme tam dělali a něco bude určitě podobné. Od té doby jsme ale každý ve svých týmech poznali nové věci, takže něco z toho taky použijeme," dodal Plekanec.

Autor: mivr, ČTK

Diskuze