Facebook
Zdroj: Profimedia
Může to přijít brzy

Zablokování Facebooku? Někteří se možná na tuto sociální síť už brzy nepřihlásí!

Sociální síť, kterou používá velké množství světové populace, Facebook, může být brzy nepřístupná některým lidem. Koho se to týká?

Ruský úřad pro dohled nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor nedávno varoval, že sociální síť, kterou používá velké množství světové populace, Facebook, může být v zemi brzy zablokována.

Jeidným možným řešením, jak tomu předejít, je, že musí splňovat ruské požadavky. Jendou z hlavních podmínek je povinnost dat o ruských uživatelích ukládat v Rusku, nikoliv v zahraničí.

"Ve společnosti provedeme před koncem roku 2018 kontrolu, protože existuje několik podmínek, které musí být splněny," řekl šéf Roskomnadzoru Alexandr Žarov. Vedle toho se zmínil také o požadavku, aby firma Facebook se sociální sítě odstranila veškerý nelegální obsah.

"Pokud nebude vše zavedené, případně pokud nebude ruská vláda o jejich záměrech podniknout nezbytné kroky informována, pak se otázka zablokování stane zcela jistě aktuální," varoval. Rusko by pak nebylo jedinou zemí, kde je Facebook zakázán. Už dlouho se na něj s těží přihlásí lidé například v Číně.

Autor: mk

Diskuze