Tělo dívky bylo ukradeno z hrobu - 1
Zdroj: Twitter
Mrtvá nevěsta

Z hrobu zmizelo tělo mladé dívky: Rodina se obává, že poslouží ke svatbě duchů!

Skromný pohřeb mladé Číńanky proběhl před téměř dvaceti lety. Její tělo však z hrobu v čínské vesnici v provincii Šan-si zmizelo. Případ teď řeší policie i tamní úřady.

V blízkosti zničeného hrobu, který patřil osmnáctileté čínské dívce, se našly rukavice, které nejspíše patřily pachateli. Nyní jsou součástí policejního vyšetřování. Rodina se obává, že se dívka stala obětí obřadu svatby duchů. Čínská tradice mínghūn, známá jako sňatek duchů či duší, má přinést zesnulým lidem posmrtný klid.

Existuje více typů tohoto obřadu a provádí se zejména tehdy, byl-li zesnulý člověk svobodný nebo zasnoubený a zemřel před svatbou. Pokud třeba zemře jediný syn, posmrtnou svatbou se zajistí pokračování rodu. Podle BBC bylo ve stejné obci roku 2015 ukradeno dokonce 14 těl mrtvých žen.

Rodina zesnulé dívky sdělila médiím, že jí v minulosti neznámí lidé nabízeli peníze za její tělo. Mělo posloužit právě na takový obřad. Nabídku ale odmítli. Čína obchodování s mrtvými zakázala v srpnu 2006. Za porušení zákona hrozí až tři roky vězení.

Autor: kap

Diskuze