Princ Harry, Princ William a Laura Lopes - 1
Zdroj: Profimedia
Princové William a Harry
Prásk.tv

William a Kate to natřeli Harrymu! Za let s lowcostem je chválí celá Anglie

Rodina prince Williama v pátek odletěla na dovolenou do Skotska, běžnou linkou v ekonomické třídě. U Britů to vzbudilo velmi kladné ohlasy. Bratr Williama Harry je totiž opačný případ - čelí kritice za příliš časté využívání soukromých tryskáčů, které rozhodně nejsou šetrné vůči životnímu prostředí.

Titulky britských deníků hovoří jasně. "Nízkonákladovým letem dali William a Kate lekci Harrymu a Meghan," psal deníky Daily Mail. V podobném duchu se nesly i další titulky.

 

Všechno odstartovala informace o dovolené královského páru Williama a Kate. Vévoda s vévodkyní z Cambridge letěli z anglického Norwiche do skotského Aberdeenu ekonomickou třídou. A to v době, kdy je Williamův bratr Harry pod palbou kritiky.

 

"Na veřejnosti mluví Harry a Meghan o společenské odpovědnosti za klimatické změny. Vzhledem k tomu působí létání soukromým letadlem jako poněkud zvláštní projev společenské zodpovědnosti," kritizovala Harryho a Meghan britská poslankyně Teresa Pearceová.

 

O přístupu k životnímu prostředí za cenu vlastního komfortu vypovídají i částky, které oba královské páry za letenky zaplatily. William a Kate dali za palubní lístky pro pětičlennou rodinu přes 10 000 korun. Poslední dva lety Harryho a Meghan stály víc než půl milionu.

 

Pobouření veřejnosti by bylo pravděpodobně nižší, kdyby se Harry a Meghan nepasovali do role ochránců životního prostředí. Vévoda s vévodkyní ze Sussexu například nechtějí další dítě, kvůli udržitelnosti přírodních zdrojů.

 

Emise, které má na svědomí létání, nejsou příliš vysoké ve srovnání s celkovým znečištěním způsobeným dopravou. Přesto platí, že čím méně letů, tím lépe pro životní prostředí. Letadla totiž do vzduchu vypustí nezanedbatelné množství emisí. Z tohoto důvodu jsou soukromé lety Harryho a Meghan vysoce nezodpovědné.

Autor: vbo, Šimon Felenda TN.cz

Diskuze