Muž v koupelně
Zdroj: Profimedia
Překvapivé výsledky

Výzkum potvrdil, že muži tráví v koupelně víc času, než ženy! Důvod vás překvapí

Říká se, že ženy tráví v koupelně o mnoho více času, než muži. Nejnovější vědecký výzkum to ale zčásti vyvrátil. Jak to tedy je?

Zatímco ženy v koupelně praktikují zejména zkrašlovací procedury, muži tam chodí kvůli něčemu úplně jinému. Celkem až sedm hodin ročně tam stráví proto, že utíkají od reality. Na vzorku tisícovce respondentů z Velké Británie bylo zjištěno, že nejčastějšími důvody, proč se muži zavírají v koupelně nebo na toaletě, jsou potřeba mít chvíli ticha, čas prohlédnout si svůj mobilní telefon a vyhnout se domácím pracím. V koupelně se často zdržují také tatínkové, kteří nechtějí mýt nádobí nebo nechtějí poslouchat křik svých dětí. Někteří muži se také snaží vyhnout zvídavým otázkám, které jim občas kladou jejich drahé polovičky.

"Všichni občas potřebujeme chvíli jen pro sebe, abychom trochu vypnuli. Zdá se, že koupelna je na to ideálním místem. Je to jakási svatyně, kde se alespoň chvíli odřízneme od okolního světa," řekl pro britský deník mluvčí firmy Pebble Grey, která vyrábí koupelny.

Až 45 procent dotázaných uvedlo, že je velmi složité, najít si čas jen sami na sebe. Čtvrtina respondentů zase uvedla, že jejich partnerky nejsou schopny pochopit, že jsou vytíženi a potřebují být chvíli sami a jak se říká "vypnout". Přibližně stejný počet mužů přiznal, že by nezvládli fungovat, kdyby se občas nezavřeli v koupelně nebo na WC. Pro zbylou třetinu je čas strávený na záchodě jeden ze způsobů, jak mohou být alespoň na chvíli o samotě.

Podle výzkumníků jeden ze čtyř mužů popsal koupelnu jako "bezpečné místo" a 14 % respondentů má v koupelně nebo na toaletě schované časopisy, knihy nebo dokonce potraviny, na kterých si nejvíc pochutnají, když jsou sami a nikdo je neruší.

Stejný výzkum byl proveden i u tisícovky zástupkyň něžného pohlaví. Vyplynulo z něj, že i více než jedna pětina žen bere koupelnu jako prostor, v kterém mají chvíli klidu. Stále je to ale mnohem menší procento, než u mužů.

Autor: mk

Diskuze