Jan Tříska
Zdroj: Prásk!
Minuty utrpení

VÝSLEDKY PITVY Jana Třísky (†80): Co způsobilo jeho smrt? Rychlejší záchrana by v tomhle nepomohla

Mnoho lidí si myslelo, že se herec Jan Tříska po tragickém pádu z Karlova mostu utopil a až pak se ho podařilo oživit. Pitva ale ukázala, že přičinou jeho skonu nebyla samotná Vltava.

9 fotek
Dnes je to přesně týden od tragického pádu herce Jana Třísky z Karlova mostu. Opakované neuposlehnutí lidí a ochranky, aby slezl ze zídky, odkud měl přímý výhled do studené řeky, se mu stal osudným. Po pádu trvalo dlouhé minuty, než se herce podařilo z vody vytáhnout ven. Celou tu dobu údajně ležel s tváří potopenou pod hladinou. Teď ale pitva ukázala, že se neutopil!

Doteď není jisté, jestli herec opravdu spadl nebo šlo o úmyslný čin. Zvláště jeho okolí se přiklání k pádu. Mnoho lidí si však myslelo, že se Tříska utopil. To ale není pravda. Pitva odhalila, že si herec během pádu přerazil páteř. A to buď o pilíř mostu nebo o vodní hladinu Vltavy. Jeho pondělní smrt tak nesouvisí s důsledky tonutí v chladných vodách řeky, ale s vážným poraněním páteře spolu s dalšími mnohačetnými zraněními.

Jak píše Blesk, tak podle policejního spisu ležel Tříska s tváří pod hladinou přibližně 10 minut. V plicích však měl moc málo vody na to, aby bylo možné říct, že se herec opravdu topil. Podle některých svědků se dokonce Třiska pokusil po pádu o pár temp, poraněná páteř mu ale nejspíš nedovolila větší pohyb. V současné době se vyšetřují okolnosti celé události, kriminalisté vyslýchají i vdovu Karlu Chadimovou (76), která se vrátila ze Států do Čech.

Autor: bin

Diskuze