Vyhlašování cen Český slavík Mattoni 2017 - Karel Gott
Zdroj: Archiv TV Nova
Gratulujeme!

Český slavík Mattoni 2017: Tradiční vítězové ovládli první příčky! Karel Gott, Lucie Bílá i skupina Kabát obhájili své prvenství

V sobotu večer se uskutečnil v pražském Hudebním divadle Karlín slavnostní galavečer předávání cen ankety Český slavík Mattoni 2017. Pokud jste neměli možnost sledovat přímý přenos na TV Nova, tady jsou výsledky! Obhájil i letos Karel Gott své vítězství? A co Lucie Bílá?

15 fotek
Slavnostní předávání cen Český slavík Mattoni 2017 má tradiční vítěze. Hlavní ceny posbírali Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát. Absolutním slavíkem je pak Bílá. Ocenění v Hudebním divadle Karlín v Praze získala jako objev roku i skupina Mirai, titul Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta v Česku skončil opět v rukou členů kapely No Name.

Skupina Mirai dostala i ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls, stala se jí skladba Když nemůžeš, tak přidej. Do 52. ročníku ankety lidé zaslali téměř 155.000 hlasů, o 45.000 více než loni. První se rozdávaly ceny pro zpěvačku roku. Za Lucií Bílou skončila Ewa Farna, kterou ocenění dojalo k slzám. Třetí skončila Lucie Vondráčková. Mezi šesti finalistkami byla letos i Věra Špinarova, která v březnu předčasně zemřela po kolapsu na koncertě v Čáslavi.

Mezi skupinami zvítězil Kabát. Za ním se umístila skupina Ortel a třetí skončili Chinaski, kteří nedávno oznámili nečekaný vyhazov několika členů kapely. Pro cenu si stejně jako Ortel nepřišli.

Už pro svého 42. slavíka si přišel na závěr večera Karel Gott. Na druhém místě se umístil Michal David a třetí Tomáš Ortel. Absolutním slavíkem se stala Lucie Bílá.

Autor: bin

Diskuze