Rýže
Zdroj: Profimedia
Super tip

Vyléváte vodu z vařené rýže? Teď už takto plýtvat určitě nabudete!

Už nikdy nevylévejte vodu z uvařené rýže! Proč? Je mnohem víc užitečná, než si myslíte! Pojďme si říct, na co všechno je dobrá...

Po vaření rýže devět z deseti lidí rýžovou vodu vylije do dřezu. To je skutečná škoda! Můžete ji totiž využít na mnoho dalších věcí. Příště, když budete vařit rýži, nalijte vodu do nádoby nebo mísy, abyste ji mohli později využít dál. Nebudete to litovat!

V Asii to vědí už dávno. V Evropě se začínáme probouzet až nyní. Rýžovou vodu můžete snadno použít jako kosmetický výrobek. Obsahuje totiž mnoho antioxidantů, minerálů a vitamínů B a E. Obsahuje také piteru. To je látka, o které se říká, že bojuje proti stárnutí pokožky. Rýžovou vodu také můžete použít jako šampon. Pomáhá bojovat proti šedivění vlasů. Za pokus nic nedáte.

Rýžová voda je také velmi vhodná jako čisticí přípravek pro vaši pokožku. Dejte trochu vody na bavlněný hadřík a přiložte na kůži. Vitamin B ve vodě stimuluje růst nových kožních buněk a zmenšuje póry. Malé čáry v obličeji zmizí a vy budete mít krásně hladkou pokožku.

Autor: mk

Diskuze