Iriss a Abyss - 1
Zdroj: Instagram
To vás nadchne

VÝJIMEČNÁ KRÁSA: Tyto kočičky lidi naprosto fascinují. Až je uvidíte s otevřenýma očima, pochopíte proč!

Možná byste si řekli – když spí, jsou roztomilé a krásné, ale takových kočičích mláďátek je přece tucet. Jenže není. Kočičí dvojčata Iris a Abyss se totiž mohou chlubit nevšední vlastností. Asi byste neuhádli jakou!

11 fotek
Iris a Abyss – to jsou vznešeně znějící jména, která dokonale vystihují ojedinělost těchto dvou koťat, jež si zamiloval celý svět a mnozí je dokonce považují za nekrásnější na planetě. Není divu, nejsou to ledajaká kočičí mláďata. O jaké nevšednosti je tedy řeč? 

Jsou to jejich oči – ty však nejsou jen krásně modré, hnědé či zelené a podobně. Očka těhle koťátek jsou úplně jiná. Říká vám něco slovo heterochromie? Možná ne. Nevadí. Jde o pojem, který označuje vlastnost, kdy každé oko je jiné barvy. Je to vůbec možné? Ano, je! Iris a Abys maji jedno oko průzračně modré a druhé čokoládově hnědé. Zajímavé, že?

O tomto nevšedním úkazu stará legenda praví, že rozdílná barva očí umožňuje vidět do obou našich světů. To znamená do světa živých i mrtvých. Skoro až děsivé. Toto prý platí jak u zvířat, tak u lidí, jak informuje portál Boredpanda. Zda to může být pravda, či ne, je opravdu těžké soudit. To ví asi jen ti, kteří mají tyhle heterochromatické oči.

A že jsou koťata vskutku oblíbená, dokazuje i jejich vlastní účet na Instagramu! Tam mají více něž 43 tisíc fanoušků. Kdo by se přeci nechtěl pokochat tak neobvyklou krásou? Majitel nevšedních kočičích děvčat jim pořizuje překrásné fotografie. O jejich pevném sesterském poutu se přesvědčíte nejen stejným vzhledem, ale i tím, že se drží stále u sebe.

 

Autor: Mark

Diskuze