Banánová slupka
Zdroj: Profimedia
Užitečné

Vyhazujete slupky od banánů? Až zjistíte, k čemu všemu se dají využít, rychle si to rozmyslíte

Banány jsou chutné, zdravé, plné vitaminů a mohou zlepšit vaši náladu. Banán je nejpopulárnějším ovocem na světě. Po jídle tohoto sladkého ovoce obvykle zahodíme slupku. To je ale velká chyba. Má totiž skvělé využití. Můžete ji využít v mnoha oblastech.

Banán je dobrý na mnohem víc, než jen uspokojení vašeho hladovění. Užitečná je i jeho slupka, kterou většina z nás vyhazuje do odpadkového koše nebo do kompostu. K čemu všemu ji můžeme použít?

1. Bradavice
Trápí vás bradavice? Než půjdete spát, položte na bradavici kousek banánové kůry a obalte ji obvazem. Opakujte každou noc a bradavice sama brzy odpadne. To vám ušetří návštěvu lékaře a navíc je to bez bolesti.

2. Komáří štípance
Jste jedním z těch lidí, které neustále koušou komáři? Pak pro vás bude tato rada velmi užitečná. Vše, co potřebujete, je banánová kůra. Potřete si vnitřkem banánové kůry štípanec a svědění okamžitě ustoupí!

3. Bílé zuby
Ano, čtete to správně: vnitřek banánové kůry může bělit zuby! Naštěstí nemusíte žvýkat kůru, abyste získali zářivý úsměv. Stačí vzít vnitřek kůry a potřít si jím zuby. Dělejte to každý den a po dvou týdnech uvidíte výsledky.

K čemu dalšímu je dobrá slupka od banánu, čtěte na další stránce

Autor: mk

Diskuze