Meloun
Zdroj: Thinkstockphotos
Malý zázrak

Vybíráte pecky z melounu? Děláte fatální chybu!

Nemáte rádi melounové pecky? Až si přečtěte tohle, možná změníte názor!

Melounová sezóna je tu, a tak všichni příznivci této sladké a osvěžující dobroty nalétávají na trhy a do supermarketů, aby si ulovili ten nejhezčí meloun. Jenže zklamání nastává v momentě, kdy obsahuje až moc černých jadérek. Ta přece jenom nejsou při konzumaci úplně vyhledávanou součástí této slaďoučké zeleniny (snad už v dnešní době každý ví, že meloun je zelenina...).

A tak pokud patříte k velkému procentu těch, kteří se snaží z melouny veškeré pecky pokud možno zlikvidovat, děláte chybu! Černí vetřelci jsou totiž ve skutečnosti zdraví velmi prospěšné. Jsou totiž bohaté na hořčík, vitamíny A, B a C, železo, mangan a vápník. A tím výčet nekončí!

Když tedy budete teď v létě jíst meloun i s peckami, máte celkem jisté, že se vám zlepší vaše trávení (zejména pokud trpíte na zácpy), zlepší se vám také imunita, protože jadérka fungují jako antioxidant celého organismus a pokud trpíte na vysoký krevní tlak, je to také to právě pro vás!

Tím ale blahodárný účinek melounových jadérek nekončí! kromě toho, co jste se dozvěděli výše, pomáhají také zlepšovat paměť a pozornost, nebo jsou skvělým pomocníkem v boji proti migréně. Pokud vás tedy trápí některé z těch zdravotních problémů, můžete si i například udělat z jadérek čaj! Stačí, když smícháte pět lžic rozdrcených jadérek se dvěma litry vody. Pak stačí 15 minut povařit a dokonalý elixír zdravý máte hotový!

Autor: bin

Diskuze