Škrabadlo na boty
Zdroj: hyperinzerce.cz
Znáte?

VŠIMLI JSTE SI někdy na chodníku podivného kovového předmětu? Málokdo ví, jak moc užitečný je!

Viděli jste to někdy? Zvláště dříve jste na to mohli narazit před kdejakým rodinným domem nebo panelákem! Mělo to svoji dost podstatnou funkci...

Tahle hádanka je spíše pro ty, kteří zažili dobu hlubokého socialismus a tudíž se narodili alespoň několik málo let před rokem 1989. Kovový předmět zasazený do betonu jste obvykle mohli vidět před nějakým domem. Ať už rodinným či panelovým.

K čemu ale tahle věcička sloužila? Měla velmi praktickou funkci! byla to v podstatě taková napevno přidělaná kovová rohožka. Pokud jste totiž měli pocit, že si před vstupem do domu potřebujete očistit boty, nemuseli jste je šudlat o zem, nýbrž stačilo podrážkou párkrát přejet po této šikovné věcičce a bylo hotovo!

Není nutné si nic nalhávat, asi je jasné, že hlavním důvodem použití tohoto předmětu bylo očištění opravdu špinavých podrážek. A řeč není jen o bahně... Proto v momentě, kdy jste si chtěli očistit své nové boty, a pak vidíte, že nějaký sympaťák před vámi na škrabáku na boty zanechal nemilé překvapení v podobě zaschlého ho... jste byli rádi, že přece jen existuje před vchodem i stará dobrá rohožka... Nebo ne?
 

Autor: bin

Diskuze