Lucie Vondráčková, Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia, Instagram/ tomasplekanecofficial
Plekanec vs. Vondráčková

Vondráčková ostrouhala: Tohle je finální verdikt soudu!

Tomáš Plekanec (36) a Lucie Vondráčková (39) byli v dlouhodobě ve při o děti. Kanadský odvolací soud dnes ale definitivně rozhodl. Synové Matyáš (7) a Adam (3) v Montrealu nezůstanou.

15 fotek
“Dnes rozhodl kanadský odvolací soud v návratovém řízení zahájeném na návrh Tomáše Plekance podle Haagské úmluvy o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí. Podle dřívějšího rozhodnutí soudu prvního stupně se měly děti vrátit do ČR bezodkladně. Odvolací soud zohlednil zájmy dětí, na které opakovaně upozorňovala paní Lucie Vondráčková, a rozhodl tak, že děti dokončí školní rok, nebudou nyní měnit svůj domov a do ČR se vrátí až o jeho skončení,” uvedl pro Prásk.cz Petr Machálek, právní zástupce Lucie Vondráčkové.

S výsledkem návratu chlapců do Čech se dalo tak nějak počítat. Plekanec i Vondráčková mají oba trvalý pobyt v České republice a zároveň oba dříve tvrdili, že se chtějí vrátit do své domoviny, až Plekanec ukončí kariéru v NHL. Soud o jejich okamžitém vrácení již rozhodl dříve, ale Lucie nesouhlasila. 

Vondráčková soudce o tom, že Kanada je vhodné místo na trvalé žití pro její dva syny, nepřesvědčila. Soud tak požádala, aby malé chlapce nechal dodělat školní rok v Montrealu, a v tom jí bylo vyhověno. Vondráčková už se proti ničemu odvolat nemůže a děti po skončení školního roku putují za otcem do České republiky.

Kde budou žít, je zatím otázkou. Plekanec má mezonetový byt v pražských Dejvicích. Lucie má byt na Kavčích horách.

VÁŠ PŘÍBĚH: Rozvod odstartoval katastrofu
Kam po rozvodu? Radši k mámě, nebo tátovi?

Autor: Han

Diskuze