Sikh - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Skvělé!

Voják z královské gardy přepsal historii! Jeho FOTKA z narozenin Alžběty II. obletěla svět!

13. 6. 2018

Během narozeniny britské královny Alžběty II. jeden z vojáků královské gardy přepsal historii. Měl totiž jinou pokrývku hlavy, než ostatní vojáci, kteří obvykle nosí chlupatou medvědí čepici.

Charanpreet Singh Lall (22) z Leicesteru je mužem, který změnil dějiny. Narodil se v Paňdžábu v Indii, ale později, během jeho dětství, se Lallova rodina přestěhovala do Spojeného království. V lednu 2016 pak mladík vstoupil do britské armády.

Tisíce lidí v Londýně se 9. června shromáždily, aby zúčastnili každoročního ceremoniálu Trooping the Colour k oslavě narozenin královny Alžběty II. Zatímco většina z nich byla nadšená tím, že viděli novomanžele vévodkyni a vévodu ze Sussexu, byla tu ještě jedna neobvyklá událost, která se dostala do mezinárodních médií.

Poprvé v historii se voják sikh zúčastnil přehlídky s turbanem namísto medvědí chlupaté čepice, kterou tradičně nosí vojáci z královské gardy. Tím vojákem byl právě Charanpreet Singh Lall. Změnil tak dějiny a je na sebe hrdý. Zároveň věří, že není poslední. „Doufám, že bude více takových lidí jako já, nejen sikhové, ale i lidé z jiných náboženství a prostředí. Doufám, že je to povzbudí a připojí se k armádě,“ řekl pro Associated Press.

Fotografie mladého vojáka se na internetu staly virálními a obletěly celý svět. Mnozí vyjádřili svou radost nad tím, že mu bylo povoleno, nosit náboženskou pokrývku hlavy, kterou sikhové nosí.

Autor: mk

Diskuze